„Pierwsi niepodlegli” – rusza cykl wykładów w Tarnowie

Wspólnie ze Społecznym Komitetem Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Tarnowie oraz kilkunastoma badaczami i popularyzatorami lokalnej historii zaplanowaliśmy półtoraroczny cykl  wykładów, towarzyszących w naszym mieście makroregionalnemu projektowi „Pierwsi Niepodlegli”, który przygotowuje nas do jubileuszu chwalebnych wydarzeń (w mieście, regionie i kraju) z roku 1918.  

Tak wygląda program pierwszej części cyklu, który oczywiście kontynuować będziemy także po wakacjach:

Cykl zainauguruje ks. dr Ryszard Banach, który opowie nam 25 maja o dziejach tarnowskiego Kościoła na przełomie XVIII i XIX wieku i początkach diecezji tarnowskiej.  Po wykładzie zaplanowana jest dyskusja. Wstęp na ten i wszystkie pozostałe wszystkie wykłady jest wolny.  Zapraszamy !

Tematyka kilkudziesięciu zaplanowanych w środy wykładów odnosić się będzie do fascynującej historycznej drogi, jaką przebyło nasze miasto i region – od momentu najwcześniejszego (w stosunku do innych regionów kraju) oderwania od Rzeczypospolitej aż do pionierskiego zrywu niepodległościowego pod koniec października 1918. Prelegentami  będą lokalni (i nie tylko) historycy oraz popularyzatorzy historii – członkowie specjalnego zespołu powołanego niedawno przez Społeczny Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Tarnowie. 


Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci, WSZECHNICA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>