Wielka Gala Kresowa

Wielka Gala Kresowa i II Koncert Bardów

Wieczór inauguracyjny II Festiwalu Niepodległości, 27 X 2013 r. o godzinie 18:00 w Auli budynku „C” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Zobacz multimedialne zaproszenie:

Drugą już edycję Festiwalu Niepodległości w Tarnowie rozpocznie w niedzielę 27 października wyjątkowy wieczór „kresowy”  z atrakcyjnym programem artystycznym: elementami teatru, fragmentami filmów, użyciem multimediów, pieśniami (zaprezentują się m.in. laureaci Festiwalu Piosenki Lwowskiej i „Bałaku” Lwowskiego) oraz wystąpieniami wielu zacnych gości. W ramach Gali odbędzie się II Koncert Bardów, do udziału w którym zaproszeni zostali artyści, odwołujący się w swej twórczości do spuścizny kresowej.

Na scenie zaprezentują się m.in  Jacek Kowalski - poeta, bard, historyk sztuki zafascynowany kulturą sarmacką, twórca opiewający wielkość I Rzeczpospolitej (towarzyszył mu będzie Henryk Kasperczak)   oraz Adam Strug - poeta, kompozytor, którego płyta „Adieu” była wydarzeniem muzycznym roku 2012, wokalista i instrumentalista, twórca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej.

Wielką Galę Kresową reżyseruje Tomasz A. Żak, który zapewnia, że momenty zadumy i nostalgii przeplatać się będą tego wieczoru z dobrą zabawą. Dodatkowo, na każdego uczestnika czeka prezent – niespodzianka, która posłuży mu już podczas tego niezwykłego wieczoru …
Gala odbędzie się w Auli C 17 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8 27 października o godzinie 18:00.
Wejściówki w cenie 40 złotych do nabycia w tarnowskiej delegaturze NSZZ „Solidarność”, ul. Wałowa 6/4 (w dni robocze w godz. 8-16>, tel. 14 655 47 74)  i Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7 (w dni robocze w godz. 8-18,  soboty 9-17). Ostatnie wejściówki będzie też można nabyć bezpośrednio przed Galą. Rezerwacje mailowe: wejsciowki@intarnet.pl. Szczegółowe informacje:  tel. 692 282 970.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>