Koncert Tadka z (Firmy) solo

Znany krakowski raper Tadek Polkowski z zespołu FIRMA będzie kolejnym gościem  I Festiwalu Niepodległości. W trakcie  koncertu, który zaplanowano w piątek 16 listopada zaprezentuje on w Tarnowie swój solowy projekt „Niewygodna prawda”, który zdaniem autora „ma przede wszystkim przypominać i odkłamywać dumną i ciekawą historię Polski”. Wydana w ostatnich dniach płyta zawierająca 17  utworów będących  realizacją  tego szlachetnego założenia, wliczona jest w cenę wejściówki na piątkowy koncert Tadka w klubie KOTŁOWNIA.

„Ja nie jestem nazistą, bolszewikiem czy trockistą. Żadnym innym komunistą, faszystą czy anarchistą. Jestem młodym Polakiem, który wierzy w wartości” – śpiewa Tadek w tytułowym utworze z płyty „Niewygodna prawda”. W jednym z wywiadów Tadek przyznaje:  „Przełom [w  twórczości - przyp.red.]  nastąpił, gdy zacząłem walczyć ze swoim wtórnym analfabetyzmem. Po prostu zacząłem czytać książki o najnowszej historii Polski. Od tego czasu ta  tematyka nie może mi wyjść mi z głowy„.    Na okładce krążka artysta deklaruje:  „Wspaniałych, dumnych, bądź tragicznych wątków w polskiej historii jest nieskończenie wiele. Dlatego praca nad kolejnymi odcinkami „Niewygodnej Prawdy”  będzie trwać póki trwać będzie moja przygoda z hip-hopem.
Na  tej  wyjątkowej płycie znalazły się m.in. takie utwory jak „Żołnierze Wyklęci”, „Rotmistrz Witold Pilecki”, „Inka”, „Powstanie”, „Ballada Grudniowa”, „Kresy”, „Generał Nil”, „Fundament”, czy   „Myśl samodzielnie”.

Ciekawostką, która zapewne zainteresuje tarnowian, jest fakt, że zdjęcia do oficjalnego teledysku promującego  płytę „Niewygodna prawda” kręcono m.in. w Tarnowie (w najważniejszych miejscach pamięci narodowej). Zapraszamy do obejrzenia teledysku:

Złotówkę ze sprzedaży każdej płyty artysta przeznacza na ukończenie produkcji  „Historii Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego, pionierskiej fabuły o Żołnierzach Wyklętych, do której zdjęcia ukończono w 2010 roku…

———————————————————————————————————————————-
Wstęp na koncert (jedynie 16 złotych !), obejmuje zakup płyty, którą otrzymają wszyscy uczestnicy piątkowego wydarzenia. Start imprezy zaplanowano 16 listopada  o godzinie 18:00 w Klubie KOTŁOWNIA (Tarnów, ul. Urszulańska 16). Sam koncert rapera, który rozpocznie się po godzinie 19:00, zakończy uroczyste złożenie wiązanki kwiatów przed bramą sąsiadującej z Klubem kamienicy, w której w latach 40-tych XX w. mieściła się kolejno katownia Gestapo a potem  NKWD.

INFORMACJE  O BILETACH:

Wejściówki  na koncert  są dostępne  w klubie KOTŁOWNIA codziennie od godziny 18:00, a w dniu koncertu (16 listopada)  będzie je można kupić od godziny 17:00.

Zamówienia biletów możliwe są także poprzez internet. Wystarczy wysłać na adres bilety@intarnet.pl zgłoszenie  mailowe o treści „TADEK”  w temacie  wiadomości. Wewnątrz wiadomości prosimy podać imię, nazwisko, ilość biletów do zarezerwowania i numer tel. kontaktowego. Rezerwację biletu i  sposób jego odebrania potwierdzimy zwrotnym mailem w ciągu doby od otrzymania zgłoszenia.

UWAGA: Płytę (zawartą w cenie biletu) na podstawie zakupionej wejściówki  będzie można odebrać przed wejściem na  koncert.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.