Spotkanie z prof. K.Braunem, Honorowym Obywatelem Tarnowa

We wtorek 18 października o godz. 18.00 na Sali Lustrzanej w Tarnowie (ul. Wałowa 10) odbędzie się spotkanie autorskie z przebywającym w Tarnowie profesorem Kazimierzem Braunem. Powodem pobytu w mieście cenionego myśliciela i dramaturga jest przygotowywany wraz z artystami Teatru Nie Teraz spektakl „Powrót Norwida” a głównym tematem spotkania będzie ostatnia książka profesora  pt. „Dzwon na trwogę”. Za kilka dni, podczas uroczystej sesji Rady Miasta, profesor Kazimierz Braun odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa. Na ostatnim swym posiedzeniu tarnowscy rajcy  jednogłośnie podjęli decyzję o przyznaniu mu tego tytułu.

Spotkanie, które  poprowadzi  dyr. Teatru Nie Teraz Tomasz A. Żak  odbędzie się w związku z przygotowywaną w Tarnowie premierą dramatu Kazimierza Brauna „Powrót Norwida”. Spektakl realizuje Teatr Nie Teraz w adaptacji T.A. Żaka oraz w reżyserii Kazimierza Brauna i T. A. Żaka. Premierowe pokazy będą miały miejsce 22 i 23 października w staromiejskim Ratuszu.

Jednocześnie jesteśmy krótko po wydaniu ostatniej książki Kazimierza Brauna pt. „Dzwon na trwogę”, w której autor łączy współczesne zagrożenie Europy cywilizacją islamu z głębokim dyskursem duchowym wpisanym w świat teatru. Rozmowa o tej książce daje asumpt do przywołania niezwykle bogatej twórczości pisarskiej prof. Brauna, tak tej beletrystycznej czy pamiętnikarskiej, jak i tej stricte teatralnej – naukowej o dramatopisarskiej.

 

fot. TNT


Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>