Spektakl „Wyklęci”

 

28 października Teatr Im. L.Solskiego, godz. 12:00 Mała Scena

Specjalna  prezentacja spektaklu teatralnego „Wyklęci” w wykonaniu  Teatru Nie Teraz – pionierskiego spektaklu teatralnego o Żołnierzach Wyklętych, wyróżnionego ostatnio przez miesięcznik „Teatr” (UWAGA: wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, po które należy się zgłosić przesyłając na adres bilety@intarnet.pl wiadomość  o treści w temacie „WYKLĘCI”,  zawierającą również imię, nazwisko zgłoszeniodawcy oraz jego  telefon kontaktowy).

O spektaklu, wyróżnionym przez redakcję prestiżowego miesięcznika TEATR poprzez umieszczenie wśród najlepszych w Polsce  propozycji  teatralnych sezonu 2011/12 w kategoriach  „Najlepszy teatr” oraz „Najlepsze przedstawienie teatru alternatywnego”,  mogliśmy we wrześniowym numerze TEATRU  przeczytać następujące słowa:
„Wyklęci”, autorski spektakl Tomasza Antoniego Żaka, T. Nie Teraz, Tarnów. Połączenie wysublimowanego dzieła teatralnego z dokumentem. Spektakl doskonały artystycznie i wysmakowany estetycznie, o poetyckiej narracji mimo wstrząsającego tematu. Ma ogromny wymiar historyczno-polityczny. Daje wzorce o trwałej wartości.”

Spektakl „Wyklęci” miał swoją premierę 25 i 26 maja 2012 r., w murach Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów. Podobnie jak i ubiegłoroczna premiera TNT, „Ballada o Wołyniu” (wystawiona w Muzeum Niepodległości w Warszawie), „Wyklęci” debiutowali poza naszym rodzinnym miastem. Spektakl jest na najlepszej drodze, by „przeskoczyć” frekwencyjną poprzeczkę, ustawioną wysoko przez „Balladę o Wołyniu”, którą obejrzało ponad 4300 widzów w całej Polsce.

WYKLĘCI
scenariusz, scenografia, reżyseria – TOMASZ ANTONI ŻAK
aktorzy: AGNIESZKA RODZIK (Lilka); EWA TOMASIK (Helena); MAGDALENA ZBYLUT (Danusia); ŁUKASZ KRZEMIŃSKI (Konrad); PRZEMYSŁAW SEJMICKI (Janek)

 

Jedna odpowiedź na „Spektakl „Wyklęci”

  1. Ryszard Szkopowski pisze:

    Tomku . Niech Cie Bozia wyposazy w sily by dalej kontynuowac te wspaniala dzialalnosc.
    Tak trzymaj Polaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>