Jak Tarnów wybił się na niepodległość ? – wykład W. Sypka

Już dziś (środa 25 X o godz. 17:00) zapraszamy na multimedialny wykład, stanowiący preludium do rozpoczynającego się właśnie VI Festiwalu Niepodległości. Jego tytuł to ”Tło i przebieg przewrotu niepodległościowego w Tarnowie w roku 1918″. Stanowi on  rozszerzoną wersję referatu przygotowanego przez tarnowskiego historyka – regionalistę i pedagoga Wojciecha Sypka na marcową sesję inauguracyjną projektu „Pierwsi Niepodlegli”. 

Wykład W. Sypka to najlepsza okazja do zapoznania się z aktualnym stanem wiedzy na temat wydarzeń, które stały się powodem  do ustanowienia w dniu 30 X Święta Miasta Tarnowa  – Dnia Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym.
Serdecznie zapraszamy. Wykład rozpocznie się o godzinie 17:00 w środę 25 października w auli starostwa powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. 
Już teraz przypominamy, że w tym samym miejscu i o tej samej godzinie dwa dni później, w piątek 27 X spotkamy się z profesorem Janem Żarynem.
Z kolei w niedzielę 29 X o godzinie 18:00 zapraszamy do PWSZ  na Galę Inauguracyjną VI Festiwalu Niepodległości czyli ceremonię wręczenia „Szabli ” i Ryngrafu Niepodległości” oraz koncert pieśni patriotycznych Arkadiusza Kobusa w wykonaniu zespołu wokalnego El Fuego.
O tych i kolejnych imprezach Festiwalu oraz Święta Miasta „Tarnów Pierwsze Niepodległe” będziemy informować na bieżąco
Na wszystkie festiwalowe imprezy wstęp jest wolny. Zapraszamy !
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci, WSZECHNICA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>