IV FN: Multimedialny wieczór z komentarzem prof. Bernackiego

Wspaniałym wykładem i dyskusją z Barbarą Stanisławczyk zainaugurowaliśmy czwartą edycję Festiwalu Niepodległości. W czwartek 29 października organizatorzy zapraszają na multimedialny wieczór specjalny w całości poświęcony tematowi edycji festiwalu: „Poza demokratycznym paradygmatem. Rola polskich konserwatystów w przygotowaniu, odzyskaniu i utrwaleniu niepodległej państwowości” .
Tegoroczne festiwalowe tezy organizatorów oraz przygotowane przez nich fragmenty filmowe komentować i rozwijać będzie prof. Włodzimierz Bernacki (UJ).

Znakomity politolog i polityk – poseł na Sejm RP i bezapelacyjny zwycięzca niedzielnych wyborów w naszym okręgu wyborczym jest także jednym z największych znawców historii myśli politycznej polskich konserwatystów.

 

Początek multimedialnego wieczoru z komentarzem prof. Bernackiego w czwartek o godzinie 17:30 w auli starostwa powiatowego przy ul. Narutowicza 38. Wstęp wolny.

 

  • Natomiast w piątek 30 października, dokładnie w 97. rocznicę zrzucenia zaborczego jarzma przez tarnowian jako pierwszych w kraju,  ulicami miasta przejdzie Tarnowski Marsz Niepodległości, w tym roku organizowany przez lokalne środowiska narodowe z Młodzieżą Wszechpolską na czele.
Czoło Marszu formowane będzie na ulicy Urszulańskiej u wlotu do ulicy Krakowskiej.
Start Marszu przewidziano na godzinę 17:00. Marsz powędruje przez Rynek i ulicę Wałową  pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Zachęcamy  do uczestnictwa w Marszu wszystkie środowiska patriotyczne miasta i regionu, do zamanifestowania lokalnej dumy z czynów naszych przodków, wdzięczności dla bohaterów wydarzeń sprzed blisko wieku oraz naszego przywiązania do polskości.