Gala Inauguracyjna 8. edycji Festiwalu

Tradycyjnie już pod koniec października zapraszamy wszystkich patriotów – z Tarnowa, regionu i spoza niego – na uroczystą galę inaugurującą kolejną edycję oddolnie tworzonego Festiwalu Niepodległości.
Tym razem Gala odbędzie się w niedzielę 27 października o godz. 18:00 w Auli C17 PWSZ w Tarnowie. Wstęp jest wolny.
Podczas uroczystego wieczoru, jak co roku, wręczone zostaną Ryngraf Niepodległości i Szabla Niepodległości - nagrody dla osób szczególnie zasłużonych dla niepodległości Polski, środowisk patriotycznych naszego miasta i regionu oraz krzewienia postaw niepodległościowych. Nagrody te przyznawane są przez Kapituły złożone z przedstawicieli kilkudziesięciu lokalnych organizacji pozarządowych oraz dotychczasowych laureatów.
W tym roku tej szlachetnej ceremonii towarzyszyć będzie wyjątkowy Wieczór Filmowy, w trakcie którego zaplanowano przedpremierowy pokaz krótkometrażowego  filmu „Niepospolita„, zrealizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie przez Fundację Promocji Rozwoju z Warszawy.

Ta i inne projekcje mają wprowadzić uczestników Gali w temat przewodni ósmej edycji cyklicznej imprezy. Uczyniliśmy nim rozważania nad suwerennością gospodarczą II i III Rzeczpospolitej.Wstęp na Galę jest całkowicie wolny.
Chętni, którzy chcieliby otrzymać pamiątkowe zaproszenie mogą je dostać codziennie w biurze Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku 7. Ci natomiast, którzy chcieliby zarezerwować sobie dobre miejsce na sali, mogą skontaktować się w tej sprawie mailowo z organizatorami na adres festiwal@intarnet.pli otrzymać miejsce w zarezerwowanych rzędach na auli w PWSZ.Zapewniamy, że dla nikogo miejsca nie zabraknie.

Przypomnijmy, że Gala odbywa się w ramach przygotowań do Święta Miasta Tarnowa Pierwsze Niepodległe i bezpośrednio poprzedza ów Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym w Tarnowie z 30/31 X 1918 r. Organizatorzy Festiwalu byli pomysłodawcami tego oficjalnego, ustanowionego przez Radę Miejską 2 lata temu święta, a Festiwal Niepodległości stanowi część jego obchodów.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych w Tarnowie.


Szczegóły dalszych punktów programu Święta Miasta Tarnowa w dniu 30 X oraz Festiwalu podamy w kolejnych komunikatach. Już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w środowe popołudnie 13 listopada o godz. 17:00
Z zaproszonym ekspertami rozmawiać będziemy na wiodący temat ósmej edycji Festiwalu, m.in.   porównywać strategie i gospodarcze programy suwerennościowe realizowane w II i III Rzeczpospolitej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>