Festiwalowe multimedia: dr Mirosław Boruta

9 listopada, w ramach II Festiwalu Niepodległości, gościliśmy dr Mirosława Borutę, krakowskiego socjologa, znakomitego wykładowcę (najlepszego w Krakowie, piątego w kraju wg. rankingu z 2011 r.),  przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej w stolicy Małopolski.  Prezentujemy zapis video i audio z tego interesującego spotkania oraz kilka fotografii.

Krakowski społecznik i  wykładowca uświetnił wieczór specjalny pt. „Niepodległość wczoraj i dziś”.  Zaproszenie autora książki „Wolni z wolnymi, równi z równymi. Polska i Polacy o niepodległości wschodnich sąsiadów Rzeczypospolitej” (Kraków 2002)  stało się pretekstem do debaty nie tylko o naszych relacjach z obywatelami i władzami niepodległych państw, powstałych na Kresach I Rzeczpospolitej, ale też do inspirującej rozmowy o współczesnej kondycji polskości i  potencjale elit obozu patriotycznego. Nie zbrakło komentarzy do aktualnych wydarzeń i dylematów, którymi żyją środowiska niepodległościowe.

Spotkanie moderował Piotr Dziża.

Zobacz główną część tego festiwalowego spotkania:

Posłuchaj finałowej części spotkania z dr Mirosławem Borutą:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci, Multimedia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>