Defilada zwyzięzców

 

 

 

Kto rozpętał drugą wojnę światową? Odpowiedź: Hitler i nazistowskie Niemcy jest, w świetle najnowszych ustaleń, co najmniej niewystarczająca. Zdaniem Wiktora Suworowa, którego publikacje zyskują coraz szersze uznanie wśród historyków, prawidłowa odpowiedź brzmi: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Autorzy filmu prezentują w filmie tezy Suworowa i poddają je weryfikacji. Szukając odpowiedzi na stawiane przez niego proste pytania, docierają do prawdy o roli stalinowskiej Rosji w rozpętaniu najkrwawszego konfliktu w dziejach. Konfliktu, którego pierwszą ofiarą była Polska. 22 września 1939 roku, Brześć nad Bugiem. Na ulicy Unii Lubelskiej trwa wspólna parada pancernych oddziałów Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją legendarni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kom. bryg. Siemion Kriwoszejn.
Rewelacyjny dokument, dzięki takim dziełom pamięć o przeszłości i prawdzie historycznej nigdy nie zostanie zapomniana.

Reżyseria:  Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek,

rok produkcji: 2007,

czas trwania: 49 min.

Jedna odpowiedź na „Defilada zwyzięzców

  1. Sadie pisze:

    Pan aluzje robi do rządf3w PiS?ZDUMIEWAJĄCE!Rząd PiS zrobił więcej, a nawet dużo dużo więcej w ciągu dwf3ch lat niż ta POrąbana firma. Oczywiście, teraz ‚plany PiS były od początku nnerealie’, ale w istocie, to one zrobiły się nnerealie po nastaniu PO.Poza tym przypominam, że PiS, zmuszony do koalicji z SO przez Platformę UBwatelską, dwukrotnie składał wniosek o przedterminowe wybory: w styczniu i czerwcu 2006 roku. Oba wnioski zostały zablokowane przez Platformę.Pan oczywiście wie, jaki byłby wynik wyborf3w, gdyby taki wniosek złożyła w tej chwili PO?I oczywiście – że PiS nie blokowałby takiego wniosku?PO miało już swoje wcześniejsze formy, ktf3re zostały zrzucone w trakcie pasożytniczego żerowania na RP.Ta forma też wkrf3tce będzie tylko wstrętnym wpomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>