Polska niepodległość AD 2016 – nadzieje i zagrożenia

Co dziś, pod koniec roku 2016, grozi a co sprzyja polskiej niepodległości ? Które nadzieje i obawy, dotyczące przyszłości suwerennego państwa polskiego, wynikają z przesłanek tkwiących w polityce wewnętrznej a jakie z uwarunkowań zewnętrznych ? Czy zarysowujące się zmiany w układzie geopolitycznym stanowią dla Polski szansę czy są zagrożeniem ?  W środę 30 listopada o godz. 17:00 po odpowiedzi na te pytania  zapraszamy do festiwalowej Wszechnicy na otwarty wykład prof. dr hab. Andrzeja Bryka (UJ)  zatytułowanyPolska niepodległość AD 2016 – nadzieje i zagrożenia. Od sporu o Trybunał Konstytucyjny po sukces Donalda Trumpa„.

Profesor dr hab. Andrzej Bryk, nasz najbliższy prelegent -  gość specjalny kolejnego z festiwalowych przedsięwzięć posiada tytuł profesora nauk prawnych, jest wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, konstytucjonalistą (był m.in. członkiem zespołu ekspertów  ds. Trybunału Konstytucyjnego, który w sierpniu br. złożył raport Marszałkowi Sejmu), historykiem idei i ustroju, wybitnym znawcą anglosaskich realiów politycznych i cenionym amerykanistą.

Wstęp na wykład i późniejszą dyskusję jest oczywiście wolny.
ZAPRASZAMY do uczestnictwa w wydarzeniu, które rozpocznie się 30 listopada (środa) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci, WSZECHNICA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>