Konserwatysta w świecie współczesnej kultury

4 maja (środa) w tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej zapraszamy na multimedialne spotkanie z niezwykłym twórcą i aktywistą – Dawidem Hallmannem, m.in. laureatem wręczonej  mu w listopadzie „Szabelki Niepodległości”, jednego z wyróżnień naszego Festiwalu.

Nasz gość to poeta, muzyk, bard, grafik, podróżnik, happener, organizator wielu imprez tożsamościowych, twórca i pomysłodawca gier historycznych, współzałożyciel Fundacji Tradycji Miast i Wsi oraz Towarzystwa Michała Archanioła, a także otwartej w roku ubiegłym pierwszej Herberciarni „Królestwo Bez Kresów” w Rzeszowie. Jak sam o sobie pisze – „z pochodzenia ślązak, a z wyboru sługa nieistniejącego państwa- Rzeczypospolitej Obojga Narodów”.
Laureat wyróżnienia przyznanego mu podczas ubiegłorocznej Gali IV Festiwalu Niepodległości – „Szabelki Niepodległości”.

Z być może najbardziej wszechstronnym i kreatywnym polskim patriotą współczesnym porozmawiamy o jego twórczych fascynacjach i dzisiejszej roli kultury w krzewieniu patriotyzmu oraz konserwatywnej tradycji, ale przede wszystkim o … Inflantach – Kresach Kresów dawnej Rzeczpospolitej, w których Dawid zakochał się podczas kilku odbytych tam w ostatnich latach podróży.
Spotkanie ilustrowane będzie multimediami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z niezwykłym Polakiem i nie codziennie omawianymi tematami.

Początek spotkania 4 maja o godzinie 17:30 w auli starostwa powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.
Wstęp wolny !

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualnosci, WSZECHNICA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>