Dr Mirosław Boruta i „Pan Tadeusz”

W sobotę 9 listopada zapraszamy – w ramach II Festiwalu Niepodległości –  na specjalne popołudnie i wieczór pt.  „Niepodległość wczoraj i dziś”. Gościem pierwszej części (godz. 16:00) będzie m.in.  dr Mirosław Boruta, krakowski socjolog i społecznik, znakomity wykładowca (najlepszy w Krakowie, piąty w kraju wg. rankingu z 2011 r.),   jeden z liderów obozu patriotycznego  w stolicy Małopolski. W części drugiej (ok. 18:15)  zapraszamy na ponowną projekcję „Pana Tadeusza”, odnowionej cyfrowo ekranizacji  epopei narodowej z roku 1928 w reż. Ryszarda Ordyńskiego, ze znakomitą, napisaną współcześnie muzyką Tadeusza Woźniaka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy !

Dr Miroslaw Boruta


(ur. 21 listopada 1960 w Krakowie) – polski socjolog i działacz społeczny, adiunkt w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Specjalizuje się w historii myśli społecznej, socjologii polityki i socjologii rodziny. W 2011 roku, w dorocznym rankingu wykładowców czasopisma „Dlaczego” i strony internetowej ocen.pl ogłoszony piątym wykładowcą w Polsce i najlepszym w Krakowie.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych w tym książek: „Wolni z wolnymi, równi z równymi. Polska i Polacy o niepodległości wschodnich sąsiadów Rzeczypospolitej” (Kraków 2002) oraz „Nazwisko: tożsamość i więzi rodzinne. Interdyscyplinarne konteksty socjologii rodziny” (Kraków 2008).

Członek Rady Programowej obywatelskiej inicjatywy „Wolność Słowa – Wolność Obrazu”, jeden z liderów obozu patriotycznego w Krakowie, m.in. przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w tym mieście.

Jednym z tematów rozmowy z dr Borutą będzie aktualność myśli politycznej i geopolitycznej marszałka Piłsudskiego.

Początek spotkania  o godz. 16:00 w Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.

O odnowionym cyfrowo „Panu Tadeuszu” (1928), którego projekcja rozpocznie się ok. godz. 18:15, przeczytasz więcej: tutaj

Słowo wstępne: Jerzy Świtek.

 ZAPRASZAMY !

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>